Аймгийн ширээний теннисний өсвөрийн аварга шалгаруулах тэмцээн Өмнөговь суманд болов.

Аймгийн ширээний теннисний өсвөрийн аварга шалгаруулах тэмцээн Өмнөговь суманд болов

МАНАЙ СУМЫН ӨСВӨР ҮЕИЙН ТЕННИСЧИД 11 АЛТ, 7 МӨНГӨ, 7 ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ ХҮРТЭЖ, БАГИЙН ДҮНГЭЭР “АЙМГИЙН АВАРГА” БОЛЖ БАХДАМ АМЖИЛТ ҮЗҮҮЛЛЭЭ.
Хүүхдийн спортын 6 дугаар их наадмын Ширээний теннисний тэмцээн Өмнөговь суманд 3 сарын 29-30-нд 2 өдөр амжилттай зохион байгуулагдлаа.Тэмцээн 9-ээс доош нас, 10-12, 13-15, 16-18 насны ангилалд ганцаарчилсан, дан хос, багийн төрлөөр явагдлаа. Та бүхэнд уг тэмцээнд 1-3 дугаар байр эзэлсэн баг, тамирчдыг танилцуулбал:
9-ээс доош насны охид:
I байр Д.Хүслэн, Тариалан сум
II байр Н.Мөнхсоёл, Тариалан сум
III байр Ц.Батзул, Улаангом, 6 дугаар сургууль
Хөвгүүд:
I байр Ц.Шинэбаян Улаангом, 6 дугаар сургууль
II байр Ц.Мөнгөнтулга, “Увс нуур” клуб
III байр Л.Энхсайхан, Тариалан сум
10-12 нас охид:
1- р байр Н.Энхрий, Өмнөговь сум
2-р байр Б.Номин, Өмнөговь сум
3- р байр Т.Ганди, Улаангом, “Увс нуур” клуб
Хөвгүүд:
1- р байр Д.Дагвадорж, Өмнөговь сум,
2- р байр А.Итгэл, Өмнөговь сум, Дэвшил бага сургууль
3- р байр А.Цасчихэр Улаангом, ЕБ - ын 3 дугаар сургууль
13-15 нас охид:
1- р байр М.Сарангарав, Өмнөговь сум
2- р байр С.Цэцэнпил, Улаангом, ЕБ - ын 4 дүгээр сургууль
3 р байр Ч.Амгалан “Увс нуур” клуб
Хөвгүүд:
1 - р байр Д.Базаррагчаа, Өмнөговь сум
2 - р байр Т.Хаянхярваа, Өмнөговь сум
3 - р байр П.Хишигдалай, Өмнөговь сум, Дэвшил бага сургууль
16-18 нас охид:
1 - р байр Б.Тэгшцэцэг, Улаангом, ЕБ - ын 3 дугаар сургууль
2 - р байр С.Лэгжиймаа, Өмнөговь сум
3 - р байр Б.Бадамгарав, Өмнөговь сум
Хөвгүүд:
1 - р байр Д.Гансүх, Улаангом, ЕБ - ын Цогцолбор 2 дугаар сургууль
2 - р байр Б.Дөлгөөн, “Увс нуур” клуб
3 - р байр Т.Насантогтох, “Увс нуур” клуб
13-15 нас:Дан хос охид:
1 - р байр Б.Номин, М.Сарангарав, Өмнөговь сум
2 - р байр Х.Соёлмаа, А.Ундармаа, Улаангом, ЕБ-ын 6 дугаар сургууль
3 р байр Б.Нямцэцэг,Д.Отгонзаяа, Улаангом, ЕБ - ын 3 дугаар сургууль
Хөвгүүд:
1 - р байр Ү.Эрхэм, П.Хишигдалай, Өмнөговь сум, Дэвшил бага сургууль
2 - р байр С.Бямбацогт, М.Тэргэл, Өмнөговь сум, Дэвшил бага сургууль
3 р байр Б.Батболд, Г.Хүдэр, Улаангом, “Од” клуб
16-18 нас охид Дан хос:
1 - р байр Б.Цэнгэлмаа, Энхзаяа, Улаангом, ЕБ - ын 6 дугаар сургууль
2 - р байр Б.Тэгшцэцэг, Хулан, Улаангом, ЕБ - ын 3 дугаар сургууль
3 - р байр С.Лэгжиймаа, Б.Бадамгарав, Өмнөговь сум
Хөвгүүд:
1 - р байр Б.Гүндалай, Б. Эрдэнэтогтох, Улаангом, ЕБ - ын Цогцолбор 1 дүгээр сургууль
2 - р байр Ж.Цэдэндамба , Б.Шарав, “Увс нуур” клуб
3 - р байр М.Насантогтох, Б.Дөлгөөн, “Увс нуур” клуб
Багийн төрөлд:
1 - р байр Д.Базаррагчаа, Т.Хаянхярваа, С.Лэгжиймаа, М.Сарангарав Өмнөговь сум
2 - р байр Б.Тэгшцэцэг, Ж.Анхбаяр, Н.Хулан, Л.Бат-Оргил
3 - р байр П.Хишигдалай, Ү.Эрхэм, Б.Номин, Б.Оюунболор Өмнөговь сум Дэвшил бага сургууль
Багийн дүнгээр:
1 - р байр 43.5 оноогоор Г.Энхбат дасгалжуулагчтай Өмнөговь сум
2 - р байр 59.5 оноогоор Ц.Нүрзэд дасгалжуулагчтай Улаангом, ЕБ - ын 6 дугаар сургууль
3 - р байр 70 оноогоор Батбаатар дасгалжуулагчтай ЕБ - ын 3 дугаар сургууль тус тус шалгарлаа.



Сэтгэгдэл бичих


Улаангом

Үүлшинэ
24
Өдрийн салхины хурд 7 м/с
Шөнийн темпратур 6 ℃
Шөнийн салхины хурд 5 м/с
Өдөр: 17 ℃
Шөнө: 8 ℃
2019-05-27
Өдөр: 19 ℃
Шөнө: 5 ℃
2019-05-28
Өдөр: 21 ℃
Шөнө: 5 ℃
2019-05-29
Өдөр: 25 ℃
Шөнө: 8 ℃
2019-05-30

Цахим холбоос