2018 ОНЫ АЖИЛ АМЖИЛТААРАА САЛБАР САЛБАРТАА ШИЛДЭГЭЭР ШАЛГАРСАН ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН, АЛБАН ХААГЧИД, СУРАГЧИД, ТАМИРЧИД, ТЭРГҮҮНИЙ БАЙГУУЛЛАГА, АЖ АХУЙН НЭГЖҮҮДИЙГ ШАГНАЖ УРАМШУУЛЛАА.

2018 ОНЫ ТЭРГҮҮНИЙ ТӨРИЙН ЗАХИРГААНЫ БАЙГУУЛЛАГА:
1. Эрүүл мэндийн газар 

2. Боловсрол, соёл урлагийн газар
3. Хүнс, хөдөө аж ахуйн газар
4. Биеийн тамир, спортын газар
5. Цагдаагийн газар 2018 ОНЫ ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН: 1. Оны тэргүүний төрийн захиргааны албан хаагч - О.Саруул /Аймгийн ЗДТГ-ын ТЗУХ-ийн гадаад харилцаа, хамтын ажиллагаа хариуцсан мэргэжилтэн/ 2. Оны тэргүүний төрийн тусгай албан хаагч - Б.Мөнхтулга /ШШГА-ны ерөнхий жижүүр, ахмад/ 3. Оны тэргүүний боловсролын салбарын ажилтан - П.Амгалан /Ерөнхий боловсролын 1-р цогцолбор сургуулийн химийн багш/ 4. Оны тэргүүний боловсролын салбарын ажилтан - Л.Гантулга /Ерөнхий боловсролын 3-р сургуулийн математик, физикийн багш / 5. Оны тэргүүний боловсролын салбарын ажилтан - Ц.Мөнгөн-Өлзий /Улаангом сумын 3-р цэцэрлэгийн дуу хөгжмийн багш/ 6. Оны тэргүүний эрүүл мэндийн салбарын ажилтан - Г.Анхбаяр /Баруунтуруун сумын СДЭ-ийн дарга, их эмч/ 7. Оны тэргүүний эрүүл мэндийн салбарын ажилтан - Ц.Отгончулуун /Нэгдсэн эмнэлгийн ЭЭМТасгийн унтуулгын сувилагч/ 8. Оны тэргүүний эрүүл мэндийн салбарын ажилтан - М.Цэнд-Аюуш /Зүүнхангай сумын ЭМТ-ийн жолооч/ 9. Оны тэргүүний соёлын ажилтан - К.Ганзориг /Ховд сумын соёлын төвийн бүжгийн багш/ 10. Оны тэргүүний байгаль орчны салбарын ажилтан - Р.Жамсран /УНАСУТХГНЗахиргаанд ахлах мэргэжилтэн/ 11. Оны тэргүүний хүнс, хөдөө аж ахуйн салбарын ажилтан – Ц.Пүрэвсүрэн /Хяргас сумын Хангай багийн “Баян ичээт” МЭҮТН-ийн захирал, малын эмч/ 12. Оны тэргүүний сурагч - Б.Энхзул /Ерөнхий боловсролын 2-р цогцолбор сургуулийн 12-р ангийн сурагч/ 13. Оны шилдэг тамирчин - Б.Мөнх-Эрдэнэ /Ерөнхий боловсролын 3-р цогцолбор сургуулийн 11Б ангийн сурагч/ 14. Аймгийн аварга жимсчин – Т.Давааням /Улаангом сумын 3-р багийн иргэн/ 15. Аймгийн аварга тариаланч – Л.Батням /Улаангом сумын 11-р багийн иргэн/ 16. Аймгийн аварга тариаланч – З.Балжинням /Улаангом сумын 12-р багийн иргэн/ 17. Аймгийн аварга тариаланч – Г.Пүрэвжав /Баруунтуруун сумын иргэн/ 18. Аймгийн аварга ногоочин - Г.Оюунгэрэл /Улаангом сумын 4-р багийн иргэн/ 19. Оны тэргүүний худалдаа үйлчилгээний салбарын ажилчин - Б.Минсэл /Хувиараа гутлын цех ажиллуулдаг/ 20. Оны тэргүүний худалдаа үйлдвэрлэлийн салбарын ажилчин - Б.Бат-очир /Дулааны 2-р станц ТӨХК-ийн засварчин/ 21. Оны тэргүүний инженер техникийн ажилчин – О.Цэдэндорж /Чандмань Увс ХХК-ийн усан хангамжийн ахлах инженер/ 22. Оны тэргүүний тээвэрчин – Ж.Эрдэнэбаяр /Зорчигч тээврийн жолооч/ 23. Оны тэргүүний гарааны бизнес эрхлэгч - Б.Гэрэлхүү /“Ойрад хийц” ХХК-ийн захирал/ 24. Оны тэргүүний бүртгэл, санхүү, эдийн засгийн ажилтан – Н.Цэвээн /Завхан сумын ЗДТГ-ын санхүү албаны дарга/ тус тус оны тэргүүнээр шалгарлаа. 2018 ОНЫ ТЭРГҮҮНИЙ БАЙГУУЛЛАГА, ХАМТ ОЛОН: 1. Оны тэргүүний үйлдвэрлэгч байгууллагаар “Амарсанаа” ХХК 2. Оны тэргүүний худалдаа үйлчилгээний байгууллагаар “Титэм Увс” ХХК 3. Оны тэргүүний төрийн үйлчилгээний байгууллагаар Ерөнхий боловсролын 2-р цогцолбор сургууль 4. Оны тэргүүний төрийн үйлчилгээний байгууллагаар Өмнөговь сумын цэцэрлэг 5. Оны тэргүүний төрийн бус байгууллагаар Монголын хараагүйчүүдийн үндэсний холбооны Увс аймаг дахь салбар зөвлөл 6. Оны тэргүүний татвар төлөгч аж ахуйн нэгжээр “Ундарга Увс” ХХК 7. "Аймгийн аварга тариаланч хамт олон"-оор Тариалан сумын “Бургастайн гол” хоршоо 8. Оны оны тэргүүний заставаар ХЦ-ийн 0245-р ангийн Цахирын застав 9. "Аймгийн аварга фермер"-ээр Улаангом сумын 5-р багийн иргэн Б.Батбаяр 10. Оны тэргүүний багаар Сагил сумын “Үүрэг нуур” баг тус тус шалгарлаа.


Сэтгэгдэл бичих


Дуусах хугацаа
00
00 сар
Тендэрийн урилга

Увс аймгийн Өндөрхангай сумын сургуулийн дотуур байрны их засвар болон ус хангамж, ариун цэвэр, эрүүл ахуйн байгууламжийн засвар, суурилуулалтын ажил гүйцэтгэх сонгон шалгаруулах тендэр зарлагдлаа. Тендерын материал хүлээн авах эцсийн хугацаа 2018 оны 06-р сарын 20-ны өдрийн 11:00 цаг/Улаанбаатарын цагаар/.

Дуусах хугацаа
00
00 сар
Тендэрийн урилга

Увс аймгийн Өндөрхангай сумын сургуулийн дотуур байрны их засвар болон ус хангамж, ариун цэвэр, эрүүл ахуйн байгууламжийн засвар, суурилуулалтын ажил гүйцэтгэх сонгон шалгаруулах тендэр зарлагдлаа. Тендерын материал хүлээн авах эцсийн хугацаа 2018 оны 05-р сарын 04-ны өдрийн 11:00 цаг/Улаанбаатарын цагаар/.

Дуусах хугацаа
00
00 сар
Тендэрийн урилга

Увс аймгийн Бөхмөрөн, Өлгий, Сагил, Тариалан, Тэс сумын сургуулийн дотуур байрны их засвар болон ус хангамж, ариун цэвэр, эрүүл ахуйн байгууламжийн засвар, суурилуулалтын ажил гүйцэтгэх сонгон шалгаруулах тендэр зарлагдлаа. Тендерын материал хүлээн авах эцсийн хугацаа 2018 оны 04-р сарын 30-ны өдрийн 11:00 цаг/Улаанбаатарын цагаар/.

Улаангом

Үүлшинэ
-24
Өдрийн салхины хурд 4 м/с
Шөнийн темпратур -35 ℃
Шөнийн салхины хурд 3 м/с
Өдөр: -20 ℃
Шөнө: -33 ℃
2019-02-20
Өдөр: -20 ℃
Шөнө: -34 ℃
2019-02-21
Өдөр: -16 ℃
Шөнө: -30 ℃
2019-02-22
Өдөр: -19 ℃
Шөнө: -31 ℃
2019-02-23

КЫЗЫЛ ХОТНОО ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДСАН МАТЕМАТИКИЙН БАГИЙН УРАЛДААНД УВС АЙМГИЙН БАГ 1-Р БАЙР ЭЗЭЛЛЭ

  • 0
  • 0
  • 2019-02-18

Өвөлжилт хүндэрч буй сумдаар аймгийн онцгой байдлын гишүүдээр ахлуулсан ажлын хэсэг ажиллаа

  • 45
  • 0
  • 2019-02-14

Эрдэм шинжилгээний бага хурлын удирдамж

  • 65
  • 0
  • 2019-02-13

МОНГОЛ ХЭЛ, БИЧГИЙН ШАЛГАЛТАД БОСГО ОНОО ТОГТООЛОО.

  • 86
  • 0
  • 2019-02-12

"Багшийн хөгжил- сурах бичиг-сургалтын хэрэглэгдэхүүн" сэдэвт улсын илтгэлийн уралдааны 2-ын даваа 2019.01.25 өдөр амжилттай зохион байгуулагдаж дууслаа.

  • 73
  • 0
  • 2019-02-12

“СУРГУУЛЬ БОЛОН СОЁЛЫН БАЙГУУЛЛАГЫН УДИРДАХ АЖИЛТНЫ СУРГАЛТ” ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА.

  • 65
  • 0
  • 2019-02-12

"СУРГУУЛИЙН ӨМНӨХ БОЛОВСРОЛЫН БАЙГУУЛЛАГЫН УДИРДАХ АЖИЛТНЫ СУРГАЛТ” ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА.

  • 63
  • 0
  • 2019-02-12

2019 оны шимтгэлийн хувь хэмжээ

  • 160
  • 0
  • 2019-02-01

Шинэ-Улаангом битүү зах дээр ажиллаж, ХХОАТ-н хууль, тайлагналын талаар зөвлөгөө өгч ажиллав.

  • 180
  • 0
  • 2019-01-29

“ЦАГААН САР-2019” ҮЗЭСГЭЛЭН ХУДАЛДАА

  • 138
  • 0
  • 2019-01-29

Хогны менежментийг сайжруулахад тулгарч буй саад бэрхшээл юу вэ?

Цахим холбоос